in

Jako první žena zdolala pekelný maraton! Trval 60 hodin.

facebook.com
Reklama

Barkley Marathons v Tennessee, známý jako pekelný 100milový maraton, se stal legendou mezi extrémními závodníky. Pro mnohé je to nezdolatelná výzva, ale pro britskou běžkyni Jasmin Paris to byla šance dokázat, že žádná překážka není nepřekonatelná.

Trasa tohoto maratonu je brutální. S délkou 100 mil a s 60 000 stopami výstupů a sestupů, což je dvojnásobek výšky Everestu, není divu, že se mnozí bojí i jenom z toho, když o něm slyší. Start tohoto závodu není ničím obvyklým. Místo toho, aby se účastníci sešli na startovní čáře a s napětím očekávali zahájení, je začátek signalizován zapálením cigaretu funkcionářem, kdykoliv mezi půlnocí a polednem v den závodu. A účastníci dostávají varování pouze hodinu předem, když se ozve lastura.

Jasmin Paris se stala první ženou, která zdolala tuto náročnou trasu, a to s mimořádně úzkým odstupem od časového limitu. Srdceryvný výkon, který trval 60 hodin, ji vedl pěti smyčkami kolem státního parku Frozen Head v Tennessee. Přestože se v cílové čáře zhroutila, byla z jejího úspěchu nadšená.

“Bylo to pro mě opravdu těžké,” sdělila. “Měla jsem jen pár minut na to, abych se dostala na ten kopec. Takže jsem po 60 hodinách končila sprintem v lese lesem, což bylo opravdu těžké.”

Barkley Marathons jsou výzvy, které málokdo zvládne. Od roku 1989 cílem proběhlo jenom 19 dalších běžců. A získání místa v závodě není žádnou lehkou záležitostí. Pro Paris to byl třetí pokus o tento náročný závod. “Stále mi pořádně nedochází, že jsem to konečně dokázala,” sdělila. “Letos jsem měla silný pocit, že to zvládnu. Tyto okamžiky znovu definovaly, čeho jsem schopna.”

Její triumf je připomínkou odhodlání, vytrvalosti a vůle překonat zdánlivě nepřekonatelné překážky. Jasmin Paris vytvořila historii jako první žena, která zdolala Barkley Marathons, a její příběh bude inspirací pro další generace extrémních sportovců, kteří hledají hranice svých vlastních možností.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama