in

Jaké významy skrývají názvy těchto 10 celosvětově populárních značek?

en.wikipedia.com en.wikipedia.com
Reklama

Pokud se rozhodnete si založit nějakou svojí firmu/značku, první, co musíte většinou vymyslet (pokud pomineme úřední záležitosti) je vytvořit jméno a logo, což spolu úzce souvisí. Jméno většinou vytvoříte podle toho, co vyrábíte, podle vašeho vlastního jména atd. Často se však při vymýšlení nového názvu používají různé zkratky, přesmyčky atd. My se nyní u vybraných desíti světových značek podíváme, jaké zkratky, přesmyčky či jiné slovní hříčky byly použity v těchto případech!

1. Intel

Název giganta pro výrobu procesorů a dalších součástek vznikl ze sousloví “Integrated Electronic”, neboli “Integrovaná Elektronika”.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HARDWARE PC (@pc__gaming_hardware)

2. NASA

Národní úřad pro letectví a vesmír (anglicky “National Aeronautics and Space Administration”), přesně z tohoto názvu, který jste možná již taká slyšeli, vznikla zkratka NASA.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sara Islam 🖤 (@sara_islam_silviya)

3. LG

Název není odvozen od fráze “Life’s Good” na logu, jak by se možná mohlo na první pohled zdát, ale od sousloví “Lucky Goldstar”, neboli “Šťastná Zlatá Hvězda”.

4. M&M’s

Forrest Mars a William Murrie, tak se jmenovali zakladatelé tohoto výrobce cukrovin a díky svým příjmením, začínajícím stejnými písmeny, mohli udělat tento stylový název.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Keith Kirk (@keithdkirk)

5. LEGO

Nejpopulárnější značka stavebnice z Dánska vznikla z fráze “Leg Godt”, což v dánštině znamená něco jako “dobře si hrát”.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TE.Bricks (@te.bricks)

Reklama

6. CNN

CNN je americká televize, jejíž celý název je “Cable News Network”, což znamená “kabelová zpravodajská síť”.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ellie Smith (@broadcasting_saabusniness)

7. H&M

Název švédského výrobce oblečení vznikl ze dvou slov “Hennes a Mauritz”, první slovo znamená ve švédštině “ona” či “její” a druhé slovo je název prvního obchodu, který si zakladatel značky, Erling Persson, otevřel.

8. ITC

ITC, celým názvem “Indian Tobacco Company” neboli “indická tabáková společnost”. Dřívější název “Imperial Tobacco Company” byl roku 1970 změněn.

9. BMW

Jedna z největších německých automobilek používá jako název zkrácený termín “Bayerische Motoren Werke”, neboli “bavorské autodílny”.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tommaso Cervino (@carspotting_milan_)

10. JBL

U tohoto výrobce specializující se na zvukovou techniku je to poměrně jednoduché, název je složen z iniciálů zakladatele, jenž se jmenoval James Bullough Lansing.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nicoastyle Hifi Man (@nicoastyle_hifi_man)

Jak vidíte, není to vždy tak úplně jednoduché vymyslet zajímavý a poutavý název a zároveň logo. Pokud však pořádně zapojíte svojí hlavu a třeba se s někým poradíte a dáte dohromady zajímavý název a poutavé logo, pak věřte, že jste na dobrém začátku za cestou k úspěchu!

čerpali jsme z sarcasm.co

Reklama