in

Jaké je jejich pravé jméno? 12 celebrit, které jsou známé pod pseudonymy!

instagram.com instagram.com
Reklama

Jak je dobře známo, tak někteří herci a herečky, zpěváci a zpěvačky a další známé osobnosti nejsou ve světe známé pod svým pravým jménem ale pod „falešným“ jménem, které si sami vymysleli a kterému se říká pseudonym. V Česku je asi nejznámějším takovým případem Lucie Bílá, která se ve skutečnosti jmenuje Hana Zaňáková (schválně, kdo z vás to nevěděl?) Každopádně i na celosvětové scéně se několik takových najde a my se nyní na pár z nich podíváme a řekneme si jejich pravá jména!

1. Demi Lovato – Demetria Devonne Lovato

Zpěvačka se rozhodla zkrátit své skutečné jméno, použít přezdívku z něj odvozenou a ponechat si příjmení, takže si nakonec říká Demi Lovato.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Demi Lovato (@ddlovato)

2. Ludacris – Christopher Brian Bridges

Tento zpěvák cítil, že potřebuje umělecké jméno, aby se stal populárnějším, a tak si vybral Ludacris, obměnu slova „směšný“ (ridiculous).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ludacris (@ludacris)

3. Drake – Aubrey Drake Graham

Drake se na začátku kariéry rozhodl, používal pouze své druhé jméno ze svého celkového tříslovného názvu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Drake (@drake)

4. Marilyn Monroe – Norma Jeane Baker

Když pomyslíme na Marilyn Monroe, nikdy by nás nenapadlo, že se ve skutečnosti jmenovala Norma. Její jméno vyšlo z návrhu výkonného Bena Lyona, který zvažoval použití rodného jména hereččiny matky. Zrodil se tak jeden z nejpamátnějších idolů a sexsymbolů historie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marilyn Monroe (@marilynmonroe)

5. Bono – Paul David Hewson

Umělecké jméno zpěváka pochází z latinského výrazu bona vox , což znamená „dobrý hlas“. Zpočátku se mu to moc nelíbilo, ale když zjistil, co to znamená, souhlasil s tím. Paul je známý jako Bono od svých 14 nebo 15 let.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bono (@bonovoxfficial)

Reklama

6. Tom Hanks – Thomas Jeffrey Hanks

Tom jednoduše vzal zkrácenou verzi svého oficiálního jména, Thomas. Opravdu, stejně jako mnoho lidí na tomto seznamu, si myslel, že přímočařejší název by mu pomohl rezonovat s publikem, což, jak se zdá, funguje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tom Hanks (@tomhanks)

7. Martin Sheen – Ramón Antonio Gerardo Estévez

Herec, syn španělského otce a irské matky, se rozhodl ponechat stranou své původní jméno, aby vytvořil zcela nové alter-ego s novým jménem. Byl přesvědčen, že mu to umožní snadněji vstoupit do filmového světa.

8. Demi Moore – Demi Gene Guynes

Slavná herečka se rozhodla ponechat si své křestní jméno; příjmení, které dostala od svého nevlastního otce, však změnila na příjmení svého prvního manžela Freddyho Moorea a bez ohledu na jejich rozvod se rozhodla si je ponechat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Demi Moore (@demimoore)

9. Tina Fey – Elizabeth Stamatina Fey

Herečku k vymyšlení uměleckého jména inspirovalo její druhé jméno, které má řecký vliv. Umělkyně nějak cítila větší spřízněnost s „Tinou“ a rozhodl se pro to.

10. Natalie Portman – Neta-Lee Hershlag

Bylo to v roce 1994, kdy se velmi mladá Neta-Lee Hershlag zúčastnila konkurzu na film Leon a získala svou první roli ve velké produkci. Během natáčení si herečka změnila jméno na „Natalie“ a přijala příjmení své matky za svobodna. Zřejmě si chtěla zachovat soukromí, protože některé scény ve filmu byly polemické.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Natalie Portman (@natalieportman)

11. Jodie Foster – Alicia Christian Foster

Po rozvodu rodičů začala matka herečky vztah s další ženou, Josephine Dominguez. Všichni jí říkali „Jo D“ a ve skutečnosti herečku vychovala. Sourozenci Fosterovi jí říkali „Jodie“ a to bylo jméno, které si Alicia vybrala pro svou hollywoodskou kariéru.

12. Mandy Moore – Amanda Leigh Moore

Změna jména Mandy Moore je docela jednoduchá. Herečka prostě použila jako umělecké jméno běžnou přezdívku pro Amandu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mandy Moore (@mandymooremm)

 

U které z těchto známých osobností jste znali jeho pravé jméno? Je fakt, že pokud se jedná o někoho, kdo používá pouze jedno jméno, člověka automaticky napadne, že se jedná o pseudonym, na druhou stranu jejich zrod je zajímavý.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama