in

Hry o trůny: Lechtivé scény Daenerys a Khala byly DRSNÉ. Kdo z nich víc PLAKAL?

youtube.com
Reklama

Seriál Hry o Trůny byl velmi populární a mnozí z vás ho jistě viděli. Herečka Emilia Clarke si tam zahrála Daenerys Targaryen a role pro ni byla velmi důležitá. Zajistila jí totiž vstup mezi Holywoodskou elitu. Bylo jí teprve třiadvacet let, když začala seriál točit. Sama poté přiznala, že natáčení ji stálo opravdu hodně odvahy a síly, jelikož jako Daenerys musela snést od svého nového manžela sexuální násilí. Ale i pro jejího kolegu Jasona Momou to nebylo moc příjemné natáčení.

Herečka se již v roce 2019 svěřila s tím, že když roli Daenerys přijala, o nahých ani násilných a sexuálních scénách tenkrát nevěděla. Nejdříve novou práci přijala a až poté co jí dodatečně poslali scénář se dozvěděla, co všechno to vlastně obnáší a na co se bude muset připravit. Nahé scény pro ni byli přímo děsivé.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený gameofthrones (@gameofthrones)

Nakonec i díky svému hereckému kolegovi Jasonovi se to dalo přežít. Velice ocenila jeho přístup, vždy se co nejvíce snažil, aby pro ni samotnou bylo natáčení co nejméně nepříjemné. Přesto, že se jednalo o nahé scény a navíc násilnické a ponižující, choval se k ní hezky. I když v seriálu samozřejmě vidíme jen to, co chtěli scénáristé a že to herci rozhodně zvládli dobře.

Herečka si později prošla vážnými zdravotními komplikacemi, které ji skoro stály život. Přežila dvě mrtvice a po všech operacích ji chybí kus mozku. Ve Hrách o Trůny byla Clarke novomanželem Khalem v podstatě znásilněná o svatební noci. „Teprve teď si uvědomuji, jaké jsem měla štěstí, protože to mohlo dopadnout mnoha a mnoha různými způsoby. Vždycky říkal: ‚Můžeme jí sehnat nějaký zas…. župan? Ona se třese!‘ Byl tak laskavý a ohleduplný a staral se o mě jako o lidskou bytost. Plakal víc než já,“ uvedla herečka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @emilia_clarke

Během natáčení si dvojice mezi sebou vytvořila pevné přátelství a Clarke je dodnes za laskavý přístup během natáčení Jasonovi vděčná. V seriálu se Daenerys nakonec do svého muže zamilovala. Ten však bohužel zemřel a z ní se nakonec stala Matka draků. Ostatně koukněte sami. Ať již poprvé či podruhé.

A pokud se vám Hry o trůny líbily, můžete kouknout také na Rod draka (House of the Dragon). Jedná se o prequel k seriálu Hra o trůny a vychází z Martinova románu Oheň a krev.

Reklama