in

Elon Musk musel změnit šílené jméno svého syna! Jak se jmenuje nyní?

facebook.com twitter.com
Reklama

Každému z nás je ihned po narození přiděleno jméno, které vymýšlí nejčastěji naši rodiče. Většinou se inspirují ve jménech, které již v rodině jsou nebo poctivě vezmou kalendář a hledají takové, které se jim zalíbí. Někdy to však jsou takové šílenosti, které úplně zákon nemusí dovolovat. O tom by vám mohl říci své Elon Musk.

Jak všichni víme, nejbohatší muž světa Elon Musk má syna s opravdu netradičním jménem. Spolu se svou tehdejší přítelkyní Grimes, matkou dítěte, vymysleli takové jméno, které by se dalo označit spíše za název nějaké rakety, a to X Æ A-12. Jak ale název článku napovídá, došlo k jistým změnám…

Dítě X Æ A-12, jehož jméno se vyslovovalo jako “Ex Ash A Twelve”, muselo být přejmenováno. Úřady v Kalifornii totiž s touto formou jména nesouhlasili a tak muselo být pozměněno. Pokud byste však čekali, že vybrali nějaké obyčejnější, tak jste na velkém omylu,..

Jediné, co totiž úřadům vadilo, byly arabské číslice. Slavní rodiče proto neudělali nic jiného, než že je jen vyměnili za římské. Oficiální jméno dítěte je tedy X Æ A-Xii.

I když nejsme zastánci staromódních jmen, které se dávaly za dob našich praprababiček, ani na takovéto novinky ještě nejsme ani zdaleka připraveni. A co říkáte vy na novou podobu jména syna Elonu Muska a Grimes?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama