in

Dobrá zpráva rodičům: PŘÍDAVKY na děti se od LEDNA zvýší!

pixabay.com
Reklama

Po jednorázovém příspěvku na dítě, o který je možno stále požádat, přišly nyní na řadu přídavky na děti. Velmi dobrou zprávou pro rodiny s dětma je, že by se měly od ledna 2023 zvýšit a to o 200 korun. Návrh ministerstva práce a sociálních věcí již podpořila vláda. O schválení návrhu informoval premiér Petr Fiala.

Nově by se přídavky na děti měly pohybovat od 830 do 1580 korun měsíčně. Důvodem schválení zvýšení přídavků na děti je podle premiéra Fialy pouze reakce na rychle rostoucí životní náklady. „Ty souvisí s nárůstem cen energií i s inflací,“ vysvětlil. Zdražování vnímáme všichni i pokud děti ještě nemáme, ale i když nejde o razantní nárůst, každá koruna se hodí.

pixabay.com

Spolu s návrhem na zvýšení přídavků poslala Sněmovně vláda v novele o státní sociální podpoře návrh na srovnání podmínek příspěvku na bydlení. Na přídavky na děti mají nárok domácnosti s čistým příjmem do 3,4 násobku životního minima. Podle věku dítěte pobírají nyní 630, 770 či 880 korun měsíčně.

V těch rodinách, kde aspoň jeden z rodičů pracuje, studuje, je na rodičovské či má důchod, je dávka o rovných 500 korun vyšší. V tomto případě se tedy jedná o 1130 korun, 1270 korun či 1380 korun měsíčně.

Další podpora rodinám se od ledna 2023 chystá v podobě zvýšení životního a existenčního minima. Tímto navýšením také vznikne nárok na přídavky na dítě či další dávky většímu okruhu rodin. Změny by se podle ministra dopravy Martina Kupky měly projevit již na začátku příštího roku.

Zdražování pociťujeme všichni, ale to, že vláda podporuje také rodiny s dětmi je moc dobrá zpráva. A co vy? Chystáte se v lednu podat žádost o přídavky na děti pokud jste na ně třeba letos nedosáhli? Souhlasíte se zvýšením nebo by to měla být vyšší částka?

Čerpali jsme z seznamzpravy.cz

Reklama