in

Divoký rys se vkradl do domu! Co tam dělal vás opravdu překvapí.

pixabay.com
Reklama

Představte si, že přijedete domů z práce, otevřete dveře a místo abyste v pelíšku našli svého psa, spokojeně si tam odpočívá rys. Kouká na Vás. Vy na něj. Co uděláte? Zní to sice dost zvláštně, ale přesně to se stalo nejmenovanému muži z města San Manuel v americké Arizoně. Po návratu z práce ho doma čekal vetřelec. Pelech kočkovité šelmě zřejmě vyhovoval a zpočátku nevypadal, že by se ho hodlal vzdát.

Zprávu o tomto setkání člověka s rysem přímo v lidském obydlí publikoval na svém twitterovém účtu Arizonský úřad pro lov a rybolov. Muž se vrátil z práce domů a našel tam rysa, informoval o tom server UPI.

pixabay.com

Rys menšího vzrůstu si podle fotografií, které muž stihl pohotově pořídit, lebedil v psím pelechu. Sice je rys divoké zvíře, ale z fotografií byste to nepoznali. Působilo to, jako by tam patřil. Vypadalo to, jako by byl pelech jeho. Ale opak je pravdou a rysi představují pro malé domácí zvířata značné nebezpečí.

Majitelé by si měli dát proto velký pozor, aby se jejich mazlíčci s rysy nedostali do kontaktu. Často rysy do domů lákají misky s přichystaným jídlem, které však rozhodně nejsou určeny jim. Misky by tedy měly být umístěny na nepřístupných místech.

A jak se rys do domu dostal? Jelikož byl menšího vzrůstu, vešel se do psích dvířek ve vstupních dveřích. Muž se při vstupu domů nezalekl, rysa si stihl vyfotit a zavolal odchytovou službu. Než však dojela, rys byl pryč. Samy úřady říkají, že se muž zachoval správně a neměl se snažit rysa chytit sám. Může to být nebezpečné.

Všichni naštěstí vyvázli bez zranění. Pejsek má už zase kde spát a majiteli zůstaly jen fotografie. Měl by si však zabezpečit vchod, aby se rys nechtěl zase vrátit. Přece jen vypadal na pelechu spokojeně.

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama