in

Divné ale pravda! 10+ faktů, kterým se těžko věří.

twitter.com twitter.com
Reklama

Často slyšíme věci, které zní jako pravda, ale s malým průzkumem se jeví jako lež. Tentokrát jsme se ale rozhodli přistupovat k věcem naopak – a výsledky byly mnohem zajímavější. Zde je 10 překvapivých faktů, které zní jako velká lež, ale jsou 100% pravdivé. Jste připraveni?

1. Vodní štěně.

Seznamte se se žralokem leopardím alias nejpřátelštějším žralokem v moři. Žralok leopardí nepředstavuje pro člověka prakticky žádné nebezpečí a často vyhledává lidskou interakci.

2. Pes záchranář

V roce 2014 přežila tříletá holčička 11 dní v sibiřském lese s medvědy a vlky. Jen se svým psem po boku pila vodu z řeky a jedla lesní plody, aby přežila. Byla zachráněna, když její pes našel cestu zpět do její vesnice a přivedl k ní záchranáře.

3. Dobrý skutek

V roce 2013 vrátil bezdomovec Billy Ray Harris prsten v hodnotě 4000 dolarů ženě, která jej nevědomky upustila na ulici. Aby Sarah Darlingová projevila svou vděčnost, založila stránku pro získávání finančních prostředků. Stránka vynesla přes 180 000 dolarů, což Billymu umožnilo získat dům, auto a brzy poté i novou práci.

4. Jako živé

Jedná se o obraz čínského umělce Lenga Juna. Jeho umění je považováno za nejrealističtější na světě.

5. Volodymyr Zelenskyj

Během druhé světové války se čtyři bratři ze stejné židovské rodiny přihlásili do boje proti nacistům. Přežil pouze jeden ze čtyř bratrů. Jeho vnukem je současný prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj.

Reklama

6. Mazlíček krokodýl

V roce 1989 objevil muž krokodýla, který byl střelen do hlavy. Poté, co ji ošetřil a uzdravil, ji vypustil do volné přírody. Druhý den však muž zjistil, že ho sledoval a spal na jeho verandě. Na dlouhých 20 let se tak „Pocho“ stal součástí mužovy rodiny.

7. Maskování

V roce 2019 se objevil muž z Jamajky, aby si vyzvedl svůj výherní šek v loterii v hodnotě 1,5 milionu dolarů s maskou Vřískota. Řekl, že masku nosil, protože nechtěl, aby ho jeho příbuzní obtěžovali kvůli penězům.

https://twitter.com/mrwtffacts/status/1460944087499132929?s=20

8. Hrdinka

V Sýrii, 17 hodin poté, co zemětřesení zničilo celý region, byla tato sedmiletá dívka nalezena pod troskami s rukou přes hlavu svého malého bratra, aby ho chránila. Oba to bezpečně zvládli.

9. Nemrtvá

V roce 1915 přišla žena pozdě na pohřeb své sestry. Když dorazila, požadovala, aby byla vyzvednuta rakev, aby ji mohla ještě naposledy vidět. Když ji však otevřela, její sestra Essie se posadila a usmála se na ni. Žila dalších 47 let.

10. vezení za 1 dolar

V roce 2011 nezaměstnaný muž ze Severní Karolíny vyloupil banku pro 1 dolar jen proto, aby mohl být poslán do vězení a získat bezplatnou lékařskou péči.

https://twitter.com/mrwtffacts/status/1429560518117896196?s=20

11. Pud sebezáchovy

V roce 1992 byl teenager jménem John Thompson sám doma, když mu traktor při šílené zemědělské nehodě utrhl obě ruce. I přes svá zranění se ještě dokázal zvednout, vejít do domu a s tužkou v puse vytočit pomoc. Přežil a obě paže mu byly znovu přišity.

12. Dubaj

Toto je rezidenční čtvrť v Dubaji.

https://twitter.com/mrwtffacts/status/1585277019645952004?s=20

Tak to je vážně něco! Zní to vše vážně neuvěřitelně! Nejvíce nás asi překvapil fakt o krokodýlovi, který byl vděčný za záchranu života a spřátelil se tak s člověkem. A který z faktů nejvíce překvapil vás?

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama