in

Dívka, o jejímž OSUDU se natočil FILM! Gypsy Rose B. konečně svobodná?

instagram.com
Reklama

Roku 2016 se Gypsy přiznala, že společně se svým tehdejším přítelem Nicholasem G. naplánovala vraždu své matky Dee Dee. Případ se velmi rychle stal mediální senzací a vznikl podle něj například i seriál The Act (2019), v hlavní roli s Joey King, nebo dokumentární HBO seriál Mommy Dead and Dearest (2017).

Dee Dee trpěla duševní poruchou, která se nazývá Münchhausenův syndrom v zastoupení, což znamená, že člověk předstírá, že někdo, kdo je mu blízký trpí chorobou, a tím pádem potřebuje jeho péči a další výhody, ať už sociální nebo finanční. Dee Dee předstírala, že Gypsy potřebuje kolečkové křeslo, protože nemůže chodit nebo například, že nemůže jíst ústy a musí využívat hadičky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gypsy Rose Blanchard ❤ (@gypsy.blanchard)

Zmanipulovala všechny kolem sebe, včetně rodiny, sousedů i doktorů, dokonce i Gypsy jí dlouho věřila, že je opravdu nemocná a náročné a bolestivé léčebné procedury potřebuje. Podle Dee Dee Gypsy trpěla svalovou dystrofií, mentální retardací, leukémií, astmatem a dalšími nemocemi. Nutila ji symptomy předstírat, nebo jí je sama způsobovala. Kromě toho ji psychicky i fyzicky týrala, například ji přivazovala k posteli.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gypsy Rose Blanchard ❤ (@gypsy.blanchard)

Když Gypsy začala dospívat, nacházela nové a nové způsoby, jak proti Dee Dee rebelovat. Kdykoliv mohla, chodila bez vozíku, jedla a pila co chtěla a dokonce si zařídila účty na sociálních sítích, kde se seznamovala s muži. Několikrát se taky pokusila o útěk, bohužel však neúspěšně. Nenacházela ze své situace východisko a tak se domluvila se svým přítelem Nicholasem, kterého potkala na sociální síti, že Dee Dee zavraždí. Nicholas ji ve spánku ubodal, zatímco Gypsy se schovala v koupelně, kde si zakryla uši, aby nic neslyšela. Společně potom utekli, nedlouho poté byli zatčeni a oba jsou ve vězení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gypsy Rose Blanchard ❤ (@gypsy.blanchard)

Nicholas byl odsouzen na doživotí, Gypsy byla odsouzena k 10 rokům vězení, s tím, že v prosinci tohoto roku se dočká slyšení o podmínečném propuštění. Její otec založil petici “Osvoboďte Gypsy Rose B.”, která už má 209,413 podpisů. Kromě žádosti o podporu dodává, že Gypsy už si toho vytrpěla dost, a že by ji moc rád měl doma, kde na ní čeká nevlastní matka a dva sourozenci. Domů prý volá alespoň několikrát týdně a podle všeho je na tom psychicky dobře, sama tvrdí, že je více svobodná, než kdy dříve. Na fotografii je Gypsy s otcem a nevlastní matkou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gypsy Rose Blanchard ❤ (@gypsy.blanchard)

Gypsy si z vězení dopisovala s několika muži, s jedním z nich byla roku 2019 krátce zasnoubená, ale tento vztah se rozpadl. Roku 2022 se provdala za muže jménem Ryan S. Anderson. Ve vězení dokončila střední školu, plánuje si udělat certifikaci kosmetičky a věnovat se psychologii a sociologii, aby mohla pomáhat lidem, jako je ona. Měla by být podle vás Gypsy propuštěna? Výsledek slyšení a další život Gypsy pro vás budeme sledovat.

Inspirovali jsme se z: Change.org

Reklama