in

Disney postavy vs. ekologické problémy? 15+ smutných ilustrací.

facebook.com facebook.com
Reklama

Dámy a pánové, dnes vás seznámíme s Baptistem Drausinem. Jedná se o francouzského ilustrátora samouka, který se rozhodl, že ztvární postavy z Disneyho světa v poněkud netradičním světle a to reálným ekologickým katastrofám a problémům, kterým nyní jako lidstvo čelíme. Musíme uznat, že jsou tyto ilustrace velmi působivé.

1. Dumbo

Tato ilustrace se slonem Dumbo znázorňuje cvičení a trápení zvířat pro lidskou zábavu. Takovým místem jsou například cirkusy.

2. Růženka

Kdo by neznal příběh o Růžence, spící krásce, kterou mělo rádo snad každé stvoření v království… Stvoření, která nyní díky lidské bezohlednosti umírají.

3. Lví Král

Pokud se podíváte pozorně, uvidíte snad všechny hlavní postavy z pohádky Lví Král. Škoda jen, že se na této ilustraci sešli jako upozornění na Lov zvířat.

4. Ariel

Malá mořská víla, která se toužila dostat do říše lidí. Na této ilustraci se ale říše lidí pomalu dostává k ní.

5. Moana

Novodobou pohádku o Moaně a jejích dobrodružstvích zná určitě každý. Naštěstí byla daleko veselejší, než tato ilustrace.

Reklama

6. Medvídek Pú

Hladovějící Medvídek Pú kvůli lidské nenasytnosti a touze vše využít na maximum. Přírodu bychom ale takto využívat neměli.

7. Kačeří příběhy

Pokud jste dítětem 90. let tak věříme, že seriál kačeří příběhy určitě znáte. Škoda jen, že vám jej připomínáme v tomto kontextu.

8. Hledá se Nemo.

Nádherná pohádka plná dobrodružství a nekonečného množství barev, které korálové útesy a celkově mořský svět nabízí… ale už moc dlouho nabízet nebude, když oceány ničíme.

9. Sněhurka

Vlastně se i celkem divíme, že jsme všichni nadobro neusnuli věčným spánkem, když je dnešní ovoce samý pesticid a jiná chemikálie.

10. Bambi

Odlesňování je opravdu velkým problémem. A to hlavně pro zvířata, která tak přicházejí o domovy a nemají kam jít.

11. Rudolf

Pokud žijete na vesnici, tak určitě víte, jak vypadá nádherné nebe plné hvězd. Teď si ale představte, že lidé ve větších městech nevidí kromě měsíce téměř nic kvůli světelnému znečištění… Smutné, že?

12. Tučňáci z Madagaskaru

Víme sice, že na Madagaskaru ledovce nemají, ale s takovým tempem oteplování brzy nebudou ani na Antarktidě. Měli bychom to vážně začít řešit.

13. Batman

Všichni víme, že Batman měl svoji skrýš podzemí, kudy protékali různé podzemní říčky a řeky. Takové znečištění podzemních toků by tak například pro jeho společníka Robina mohlo být kritické.

14. Kráska a Zvíře

Čekali bychom, že bude tato pohádka znázorňovat například lovení zvířat,.. Tento námět je však o dost smutnější.

15. Aqaman

Znečistili jsme oceány nejenom plasty natolik, že kvůli nám umírají mnohdy i miliony živočichů. Není to smutné?

Musíme uznat, že i když se jednalo jen o ilustrace a ne o skutečné fotky reálných problémů, donutilo nás to zamyslet se. Rozhodně tak můžeme říci, že se začneme snažit ještě více, co se šetrného chování k přírodě týče. A jaký dojem vyvolaly ilustrace ve vás?

Čerpali jsme z Facebook.com

Reklama