in

Dáváte svému psovi pusu na tlamu? Není to tak neškodné, jak se zdá…

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, přiznejte se… dáváte svému mazlíčkovi, konkrétně psovi, pusu přímo na tlamu? Pokud ano, dnes si povíme o děsivém důvodu, proč byste se měli tomu vyhnout za a to za každou cenu. Nejde tu totiž jen o to, kolikrát si váš pes za den olízne svou zadnici…

“Pokud líbáte svého psa na tlamu, je načase s tím přestat,” říká na TikTok videu lékař, který svým vysvětlením překvapil nemalé množství majitelů psů. Tvrdí totiž, že údajně můžeme díky líbání našeho psa, přijít o končetiny.

Bakterie, které se mohou přenést ze psa na člověka totiž mohou způsobit nepříjemné problémy. Obzvláště pokud máte oslabenou imunitu. Můžeme si přivodit onemocnění, díky kterému se v celém našem těle bude šířit infekce těle, septický šok nebo dokonce gangréna. Samozřejmě to není hned tak černý scénář a záleží na včasném diagnostikování problému, ale pokud lékaři nezasáhnou v čas, může pak být amputace tím jediným řešením.

@medexplained2you Dog owners beward! #fyp #foryou #foryoupage #dog #medical #medicine #doctor #dr #nurse #pa #dogs #pet #pets ♬ L$d – Luclover

Většiny lidí se sice tohle riziko netýká, ale pokud máte například rakovinu nebo jinak oslabený imunitním systémem, není radno si zahrávat. Navíc, proč riskovat nepříjemnou infekci jen kvůli slizkému polibku od vašeho pejska? Ať už jsou jakkoliv roztomilí, stojí to za to?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama