in

DAISY LEE podstoupí RITUÁL „ayahuasca“!

instagram.com
Reklama

Slavná hvězda filmů pro dospělé Daisy Lee (25) se rozhodla absolvovat rituál „ayahuasca“. Na tento proces se již nějakou dobu chystala a konečně se vydala do Ekvádoru aby rituál podstoupila. O všem informuje na svých sociálních sítích a prozatím na svých stories zveřejňuje pouze omezené informace z místa dění.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daisy Lee (@daisylee_official97)

Ayahuasca (výslovnost „ajau-aska“) je druh liány, ze které se připravuje nápoj pro tento rituál. Tradičně je užívána amazonskými domorodci za přítomnosti zkušených šamanů. Tuto rostlinu lze klasifikovat jako psychedelikum. Účinky ayahuascy vyvolají změny smyslového vnímání, zejména vizuálního, synestezie, změny vnímání času, myšlení a kognitivních funkcí obecně a také zesílení emočního prožívání. Účinky jsou ale též fyzické. Běžně zrychlený tep, dýchání, zvracení nebo průjem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daisy Lee (@daisylee_official97)

Během rituálu dochází ke zvracení často, k průjmu už méně často. Šamany je toto považováno za důležitý bod procesu, protože se tím uvolňuje nahromaděná negativní energie za celý život. Lidé, kteří požili ayahuascu popisují duchovní zjevení ohledně svého smyslu na světě, podstaty vesmíru nebo výhledu jak být lepším člověkem. Také jsou známé výpovědi jedinců, kteří získali přístup do vyšších duchovních dimenzí.

Existují však výpovědi i těch, kteří se setkali se zlými duchy a právě z tohoto důvodu by měl být přítomen šaman, který tomu dokáže předejít nebo se se zlými duchy vypořádat. Chuť ayahuascy je hořká a může být nasládlá. Účinky se dostaví během 30 minut, vrcholí v průběhu dvou hodin a celkově trvají asi šest hodin. K rituálu je potřeba přijít po určité přípravě ve formě diety a má různá další pravidla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daisy Lee (@daisylee_official97)

Karolína Urbanová alias Daisy Lee se tedy rozhodla tento náročný rituál podstoupit. Vyrazila proto po přípravě na cestu do Ekvádoru. Ve svých stories sdílela především cestu a následné přestěhování do pralesa. V jednom ze stories jsme také mohli vidět, jak ayahuascu vaří a připravují se na rituál. Z celé cesty Daisy slíbila, že na konci vytvoří Vlog, ve kterém nás bude informovat jak celý proces probíhal. Celý proces pro Vás budeme sledovat a budeme Vás nadále informovat. Karolíně držíme palce, ať v rituálu najde to, co právě hledá.

Inspirovali jsme se na wikipedia

Reklama