in

Chtějí postavit nemyslitelné! Replika měsíce přímo v dubaji?

instagram.com
Reklama

Když se řekne horko, bohatství a luxus, určitě se většině z vás vybaví Spojené arabské emiráty. Destinace, která je pouhým snem většiny smrtelníků. Vidět policejní Lamborghini, neskutečné mrakodrapy nebo obří akvárium?  A co takovou repliku Měsíce? Ano, slyšíte dobře!

Dámy a pánové, už tak velkolepý Dubaj, který je plný různých skvostů a rarit, bude mít další zajímavost, díky které se v budoucnu stane zřejmě tou nejvyhledávanější destinací na dovolenou. Jak už jsme totiž zmínili, přesnou repliku měsíce jen tak nikde neuvidíte a už vůbec ne s obřím resortem uvnitř!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SECRET MAG (@secretmagoff)

Kanadský podnikatel Michael Henderson ví, jak svým projektem překvapit svět! Byly totiž odhaleny plány na stavbu repliky Měsíce za 4 až 5 miliard liber, což odpovídá více než 120 miliardám korun. Celková stavba by měla mít 274 metrů v průměru a měla by se nacházet v Dubaji na vrcholu 30 metrové budovy.

Nejedná se však jen o ledajakou dutou stavbu. Uvnitř tohoto giganta se bude nacházet obří resort s hotelem se 4000 pokoji, nočním klubem, wellness centrem a arénou pro 10 000 lidí. A aby to byl měsíc se vším všudy, údajně by se zde měla nacházet i “měsíční kolonie”, ve které si budete moci vyzkoušet chůzi, jako byste opravdu na Měsíci byli.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SWNS (@swns)

“Půjde o největší a nejúspěšnější novodobý turistický projekt v regionu Středního východu a severní Afriky, který zdvojnásobí každoroční turistické návštěvy Dubaje na základě její celosvětové přitažlivosti, povědomí a jedinečných rozmanitých nabídek,” nechal se slyšet Michael H. se Sandry G. M., spoluzakladatelkou projektu.

Není se proto čemu divit, že takový výtvor bude zajímat snad každého na planetě a ve finále se turistický ruch v těchto oblastech výrazně zvýší. Bohužel, datum dokončení projektu však ještě není známé a to ani z daleka.

A co říkáte na repliku Měsíce vy?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama