in

Břeclav: Cukrárna nebo myší ráj?

pixabay.com pixabay.com
Reklama

Pokud jste z Břeclavi nebo z jejího okolí nebo jste se tady jen vydali na výlet, rozhodně zbystřete. Každému se občas stane, že má chuť na něco dobrého na zub. A zřejmě právě proto vyrazí třeba do cukrárny. A proč ne do Delikany? Nachází se nedaleko břeclavského nádraží na cestě od stanice do centra města a bylo to ideální místo pro malé občerstvení.

Od středy jste však mohli narazit na zavřenou provozovnu této jinak zákazníkům otevřené cukrárny a občerstvení. Po kontrole inspekce se v ní našel myší trus a další znaky toho, že zde není tak hygienicky čisto jak by při práci v potravinářství mělo být.

Pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) po středeční kontrole podniku Delikany nařídili jeho uzavření. „Naši inspektoři uvnitř provozovny zjistili mimo jiné zanedbaný úklid či výskyt myšího trusu. S ohledem na nepřijatelnou hygienickou situaci jsme kontrolované osobě uložili úplný zákaz užívání prostor,“ uvádí SZPI ve zprávě ke kontrole.

Celkový dojem byl velice špatný. Čistota rozhodně vypadá jinak. Nepořádek byl téměř všude a taktéž myší trus. Ve stěnách se dále nacházely díry, které zřejmě vykousaly samy myši při pro snadnější pohyb napříč celou provozovnou. Samozřejmostí byl také všudypřítomný nepříjemný zápach.

„Exkrementy drobných hlodavců se vyskytovaly například pod kávovarem, na policích u obslužného pultu či v regálu s čistým nádobím. Provozovna nebyla adekvátně zabezpečená proti vnikání škůdců,“ konstatuje SZPI.

Pro klidné a příjemné posezení v cukrárně byste asi raději zvolili jinou provozovnu i kdyby zrovna tato měla otevřeno. Po takové negativní reklamě zřejmě moc nových zákazníků nepřiláká. Každé podnikání má svoje úskalí, ale čistota je základ a kor v potravinářství, s tím se nic nedá dělat. Třeba se ale majitel poučí a příště si dá na zabezpečení proti škůdcům dobrý pozor.

A co vy? Setkali jste se někde ve svém okolí s nepříjemným podnikem? A navštívili jste ho ještě poté nebo jste mu druhou šanci již nedali?

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama