in

Brazilka byla přes padesát let těhotná! Plod byl zkamenělý.

youtube.com
Reklama

Domorodá žena z Brazílie trpěla vzácným onemocněním. Ačkoli bolestmi trpěla dlouhé roky, lékařům se vyhýbala. Příčinu jejího trápení jí lékaři objevili až v 81 letech. Daniela Vera nosila přes padesát let v těle zkamenělé dítě. Takto vzácný jev byl dosud zdokumentován pouze v 290 případech.

Když byla Daniela mladší tak otěhotněla. To se stává. Jednalo se však o mimoděložní těhotenství. Oplodněné vajíčko se zachytilo jinde než v děloze. Od té doby trpěla žena bolestmi břicha, ale více věřila alternativní medicíně než lékařům a plod v ní zůstal skrytý dlouhé roky.

K lékaři se Daniela dostala až ve svých 81 letech, kdy se její bolesti rapidně zhoršily a navíc trpěla žaludečními obtížemi. Při první návštěvě lékaře však zvápenatělý plod objeven nebyl. Ženu léčili na zánět močového měchýře. Jelikož však měli podezření na rakovinu, objednali ji na 3D sken. Ten odhalil skutečný problém.

Litopedie je vzácný stav, ke kterému dochází, když dítě zemře během těhotenství a není absorbováno tělem. Zachytí se v břišní dutině a obklopí ho vápenatá schránka. Tak dítě v těle ženy zvápenatí. Bolesti ho většinou nedoprovází. V případě Daniely byl ale podle všeho původem bolestí břicha, kterými trpěla.

Žena měla podle lékařů zkamenělé dítě v těle 56 let. Letos v březnu podstoupila operaci, kdy chtěli lékaři plod vyndat. Po zákroku byla přemístěna na JIP, kde ale krátce na to, konkrétně 15. 3. 2024, zemřela. Příčinou úmrtí byla infekce.

Daniela během svého života porodila sedm dětí a zkamenělý plod se v jejím těle nacházel už od prvního těhotenství. Zdá se velmi zvláštní, že za celou dobu její stav nikdo neodhalil. Důvodem byla zřejmě kombinace nedůvěry ženy v lékaře, a toho, že litopedie je opravdu velmi vzácná.

Čerpali jsme z dailymail.co.uk

Reklama