in

10+ přírodních zvláštností, které byste nečekali, že uvidíte!

reddit.com reddit.com
Reklama

Příroda je plná různých organismů, útvarů a dalších zvláštností a i když by se mohlo zdát, že většinu z toho již známe, není tomu tak. Na světě je spoustu míst, která nám možná navždy zůstanou zapovězená a spolu s nimi i objevy, co se zde mohou nacházet. Takové přírodní zvláštnosti však mohou být i poměrně blízko, pojďme se nyní podívat na ty, kterých si lidé z různých koutů světa všimli a vyfotili, ale vás by to bez těchto fotek možná ani nenapadlo!

1. Ten už bude hodně starej…

Stalo se vám někdy, že jste zapomněli svačinu přes prázdniny ve školním batohu? Tento banán je starý zhruba deset let, táta ho zapomněl ve své lyžařské bundě.

A decade old banana my dad found in his ski jacket
by u/hashtagSwoop in mildlyinteresting

2. Cik cak větev.

Co se stalo s touto větví? Těžko říct, možná do ní uhodil blesk, nebo jí takto pokroutil nějaký silný vítr či dokonce tornádo, ale žádná jiná na tomto stromě takto nevypadá.

Anyone know why this tree branch is zig-zagging?
by u/New_Decision_7341 in Weird

3. Pár prstů navíc.

Nedávno jsem si pořídil novou kočku. Zvláštní jsou však její přední tlapky, protože to vypadá, jako by na nich měla pár prstů navíc. Nebo jsou jenom nadprůměrně velké.

My new kitty appears to have some extra toes.

4. Moje schodovité prsty.

Většina z nás má prsty do špičky, kdy prostředníček vystupuje nejvíc a ke stranám se prsty zkracují. V tomto případě jsou však v jedné linii a připomínají schody.

my staircase fingers
by u/OstrichBakedGhoul in Weird

5. Moje ruka po hodině broušení.

Jako truhlář se věnuji pracím se dřevem a takto nějak vypadá moje ruka po hodině, co brousím. Působí to, jako by povrch mojí kůže byl roztřepený.

My arm after about an hour of sanding.
by u/hoikarnage in mildlyinteresting

Reklama

6. Melounový jazyk.

Vypadá to, jako by tento jazyk na půlce melounu někdo šikovně vyřezal nebo vykrájel, skutečnost je však taková, že meloun explodoval při pokusu o rozříznutí.

This watermelon exploded while trying to cut it open and ended this half had this tongue you could wiggle around.
by u/BurritoSabroso in mildlyinteresting

7. Nos ve tvaru srdíčka.

Tohoto pejska si musíte opravdu zamilovat. Nejenom, že je roztomilý jako psi bývají, ale na kráse mu navíc přidává, že má nos ve tvaru srdce.

My dog has a heart shaped nose
by u/wolodo in mildlyinteresting

8. Poměrně protáhlé vejce.

Vejce mají běžně oválný tvar, toto však má tvar spíš běžeckého okruhu. Že by se spojily dvě vejce dohromady a vytvořili toto?

An extremely oblong egg
by u/Dark_thorik in mildlyinteresting

9. Mohu ohnout prst naopak.

Zkuste takto ohnout svůj prst. Většině z vás se to nejspíš nepovede, ale možná mezi vámi bude pár šťastlivců, kteří mají stejnou anomálii.

Does anyone know why my finger like this? My other one looks the same, Ive never broke them
by u/logicwutapp4 in Weird

10. Máte takový jazyk?

Tento jazyk vypadá, jako by byl slepený z různých kamínků. Jedná se o poměrně vzácnou genetickou mutaci, je neškodná, ale minimálně na pohled dost zajímavá!

Anyone else have a „geographic“ tongue?
by u/vegetarian_slut in mildlyinteresting

11. Moje tělová miska.

Chtěli byste mít takovou misku? Je pravda, že vypadá poměrně děsivě a to díky svému realistickému rázu, ale musel si s ní někdo vyhrát.

my yarn bowl boy
by u/Ok_Station_6703 in Weird

12. Dvojitá zatočená mrkev.

Takovou mrkev by vám nejspíš jako malým koupila vaše máma, pokud byste chtěli nanuk twister, ale ona by chtěla, abyste jedli zdravěji. 😀

This twisted carrot
by u/luisquin in mildlyinteresting

 

Vaše poznatky ohledně přírodních zajímavostí a toho, jak vypadají, jsou nyní zase o něco širší. Setkali jste se někdy s něčím podobným i v reálném životě? 

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama