in

Zní to jako LEŽ, ale je to PRAVDA! 15+ šílených FAKTŮ.

wikimedia.org
Reklama

Čím starší jsme, tím těžší je pro nás nechat se něčím ohromit. Myslíme si že jsme viděli a zažili všechno a to co neznáme, si můžeme vyhledat na internetu. Stále ale existuje pár věcí, díky kterým nás doslova spadne čelist. Musíme pouze otevřít mysl a prozkoumat nové obzory. Dnes tu pro vás například máme 15+ faktů, které zní jako lež, ale jsou pravdivé.

1. Oxfordská univerzita je starší než aztécká říše.

Škola v Oxford začala v roce 1096 a aztécký městský stát Tenochtitlán vznikl až roku 1325. To znamená, že Oxford je o 200 let starší.

sundayadelajablog.com

2. Dáte-li si přísahu věrnosti nebo slibu, musíte chytnout malíčky. Toto gesto znamená, že ten, kdo poruší slib, si musí tento prst uříznout.

pixabay.com

3. Na Jupiter a Saturn prší diamanty.

Na těchto dvou plynných obrech můžete vidět skutečnou oblohu z diamantů. Podle vědců může tlak uvnitř obřích planet snadno přeměnit uhlík na diamanty.

Hubble Unveils a Tapestry of Dazzling Diamond-like Stars

4. Na každého člověka na Zemi připadá více než 1,6 milionu mravenců.

wikimedia.org

5. Po celém světě existuje více umělých plameňáků než těch skutečných.

globedia.com
Reklama

6. Jahody nepatří mezi bobule ani mezi plody.

Zatímco bobule (rybíz, angrešt, borůvka, okurka, řepa nebo dýně) má semínka obklopená dužinou, u jahod je to jinak. To, co se konzumuje, je zbytnělé květní lůžko; vlastní plody jsou malá zelená zrníčka na červené slupce. Průměrná jahoda má na svém povrchu kolem 200 semínek.

wikimedia.org

7. Banány jsou bobule.

Svět se znovu obrátil vzhůru nohama. Rostlina banánovník je v podstatě obrovská bylina a banány jsou její bobule. Podle definice je bobule „měkké, šťavnaté ovoce obsahující několik semen“. Což banán je.

wikimedia.org

8. Pyrosome, neboli Ohnivka, je dutý, průhledný 30metrový červ, který žije v oceánu.

youtube.com

9. Mithridates VI se nemohl otrávit, protože byl imunní vůči jedům.

Mithridates VI (král Pontu) od dětství užíval malé dávky směsi jedovatých rostlin, aby si na ně vytvořil imunitu. Během povstání ho Římané chtěli zajmout, a tak se Mithridates pokusil otrávit, ale bezvýsledně. Byl imunní vůči většině známých jedů.

wikimedia.org

10. Kdybychom žili v úplné tmě, mohli bychom zůstat vzhůru po dobu 36 hodin, ale trvalo by 12 hodin, než bychom se dostatečně vyspali.

wikipedia.org

11. Délka chodidla je stejná jako délka předloktí. Palec má stejnou délku jako nos. A délka rtů je stejná jako délka ukazováčku.

wikimedia.org

12. Skafandr Neila Armstronga byl šitý v továrně na podprsenky.

wikimedia.org

13. Gadget je jednou z prvních tří atomových bomb.

V rámci amerického projektu „Manhattan“ v roce 1943 byly vytvořeny 3 atomové bomby: plutonium „Trick“ (Gadget) (odpálen při první jaderné zkoušce), uran „Baby“ (Malý chlapec) (spadl na Hirošimu 6. Srpna 1945) a plutonium „Fat Man“ (spadl na dne Nagasaki 9. srpna 1945).

wikimedia.org

14. Ann Hodgesová je jedinou osobou, která přežila zásah meteoritem.

Američanka Ann Elizabeth Hodges se stala první ženou na planetě, která byla zasažena předmětem mimozemského původu (30. listopadu 1954 poblíž města Sulakoga, Alabama, USA). Fragment o velikosti grapefruitu prorazil střechu domu, odrazil se od rádia a zasáhl Annu, když dřímala na gauči. Krátce po tomto incidentu se Ann Hodges stala skutečnou celebritou.

twitter.com

15. Koala je jediné zvíře, které má jedinečné otisk prstu jako člověk.

livescience.com

16. Oblast Ruska je větší než Pluto.

wikimedia.org

17. První věc, kterou každá opice udělá, která se pozná v zrcadle je, že si zkontroluje oblast rozkroku.

plays01.com

18. Delfíni mohou mluvit po telefonu a rozpoznat, s kým mluví.

pexels.com

Tak to vidíte. Pluto je menší než území Ruska. Jak jsme již říkali na začátku, i když jsou všechna tato fakta pravdivá, znějí opravdu šíleně, až se jim nechce věřit. Který z těchto faktů zněl nejvíce neuvěřitelně vám?

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama