in

VIDEO: Že by se už i „BŮH“ zajímal o VOLBY? Kazatel VYHROŽOVAL voličům!

instagram.com tiktok.com
Reklama

Když se řekne kostel, kněz nebo mše, tak si určitě všichni představíme takovou tu běžnou bohoslužbu, kdy probíhá recitování z bible, rozprávění o světě nebo obecně jakékoli kázání moudrosti boží. Jak to ale vypadá, v jednom českém městečku se „Bůh“ zajímá i o prezidentské volby!

„V Rokytnici berou v kostele dobrej matroš,“ stojí v popisku videa, které se objevilo na TikToku a překvapuje nemalé množství lidí. Kázání s tématikou prezidentských voleb by totiž opravdu nečekal nikdo. Měl snad sám Bůh potřebu se skrze kazatele vyjádřit? A nebo je to čistě jen osobní pohled kazatele? My máme jasno,..

@incorrectcz V Rokytnici berou v kostele dobrej matroš. #volby2023 #volby #prezident #prezident2023 #babis #Pavel #incorrectcz #politika #nabozenstvi #volby ♬ původní zvuk – Franta Kubásek

„199 lidí tady v Rokytnici volilo Andreje Babiše… doufám, že tady nikdo z vás nesedí. Nehlaste se! Nebo vám ublížím,“ říká kazatel a v pozadí videa můžeme slyšet smích. „Prosím vás, v druhém kole běžte opět k volbám a volte demokratického a nepopulistického kandidáta.“ Záběr končí požehnáním nedělního dne.

V komentářích se sice objevují příspěvky typu: „Kde to jsme že musí kazatel říkat v kostele koho mají volit?!“ nebo „Že se nestydí,.za to by mu církev měla dát sankce! Jemu by mělo být jedno, kdo koho volil!“, ale jsou tu i lidé, kteří si myslí, že to bylo myšleno jen na odlehčení atmosféry. „Pan farář to samozřejmě myslí ze srandy, ale reakce lidí, kterým šáhnul na jejich idol, jsou k nezaplacení,“ stojí v jednom z mála pozitivních komentářů.

Ať už to kazatel myslel jakkoli, spíše bychom se chtěli přiklánět k té verzi, že to opravdu bylo myšleno jen ze srandy. Atmosféra je totiž díky těsným výsledkům voleb natolik vyhrocená, že ne všichni mají pro vtipy s politickou tématikou pochopení. A jak toto video vnímáte vy?

Tématem jsme se inspirovali na TikTok.com

Reklama