in

Video: Ty těstoviny jsou živé? Máme vysvětlení znepokojivého tiktoku!

tiktok.com
Reklama

Vzhled zkrátka prodává, ať už se bavíme o autech, oblečení nebo o jídle, u kterého konkrétně v dnešním článku zůstaneme. Jak se říká, “jíme očima”, a proto je více než žádoucí, aby pokrmy krásně vypadly a jako bonus i lákavě voněly. Co byste ale dělali, kdyby se vám to na talíři začalo hýbat?

Internetem začalo před nedávnem kolovat TikTok video, na kterém můžeme vidět nádherně naservírované jídlo. Něco je však na něm velice zvláštní… Ono se hýbe!

Při bližším pohledu na hromádku lákavých špaget si okamžitě všimnete pohybu. V prvním momentu si tak může člověk myslet, že se jedné o nějaké červy, ale pravda je někde úplně jinde. Za celé vrtění jídla totiž nemohou špagety, ale to, co je na nich nasypáno. A o co vlastně jde?

@emmamirte.donkervoort Can someone tell me what this is? #pasta #pastatiktok #italy #italianfood #food #fyp ♬ Dolce Nonna – Wayne Jones & Amy Hayashi-Jones

Jedná se o velmi tenké hoblinky či vločky z dušeného, uzeného a fermentovaného tuňáka bonito, které se také nazývají katsuobushi. Hojně se tato přísada využívá například v japonském jídle okonomiyaki.

V případě dnešního videa však byly hoblinky použity jako ozdoba čerstvých těstovin, které sálaly dostat tepla na to, aby vločky roztančily. Ve finále se tak jedné o opravdu zajímavé zpestření obyčejnějšího jídla. Bohužel to však díky neznalosti chování přísady má na lidi spíše opačný efekt.

A co na hýbající se pokrm říkáte vy? Dali byste si ho, když už víte, o co jde?

Tématem jsme se inspirovali z ladbible.com

Reklama