in

Oteplování je extrémní! Přinášíme vám animaci, která mluví za vše.

twitter.com
Reklama

Jak všichni víme, naše planeta má vážný problém. Celkem jich je sice daleko více, než ten jeden, o kterém se tu dnes spolu budeme bavit, avšak tento je opravdu závažný a týká se nás všech, bez ohledu na národnost, jazyk, pohlaví a tak dále,… Řeč je o globálním oteplování. 

I když je léto a v těchto měsících jsme na vysoké teploty zvyklí, tak přeci jen, co je moc, je příliš. Pokud si dobře vzpomínáte, tak například ještě pár let dozadu, se letní teploty pohybovaly okolo 28°C až do nějakých 32°C a to už jsme tuto hodnoty braly za naprostý extrém. A v dnešní době?

Nyní se potýkáme s takovými horky, jako jsou extrémní teploty 35°C až 37°C a to se bavíme jen o České republice. Pokud totiž sledujete dění ve světě, tak například v jihovýchodní Anglii se teploty vyšplhaly na enormních 40°C. A to už je vážně neskutečné horko!

I tak se ale mezi lidmi stále najdou tací, kteří si myslí, že globální oteplování není žádný problém, který bychom si způsobili my sami, a který bychom měli řešit. Možná právě proto vznikla tato krásná animace. Jedná se o jakýsi animovaný graf, na kterém můžeme krásně vidět, jak se rok od roku zvedají po stupních průměrné roční teploty. Takže pokud i vy stále pochybujete o oteplování země, tohle vás přesvědčí.

Těžko říci, jestli dokáže lidstvo s neustálým zvyšováním průměrných teplot něco udělat. Hodně totiž záleží na jednotlivých lidech a i firmách či nadnárodních společnostech, jestli změní své chování tak, aby se ovzduší zbytečně neznečišťovalo a nevznikal tak skleníkový efekt a naše slavné oteplování, tání ledovců a tak dále. Nezbývá nám proto nic jiného, než doufat, že to vše dobře dopadne a jako lidstvo přijdeme s nějakým plánem.

Reklama