in

Nespal neuvěřitelných 11 dní! Co to udělalo s jeho zdravím rozumem?

youtube.com
Reklama

Spánek je pro naše tělo velmi důležitý a málokdo si dokáže představit, že by si večer nedopřál alespoň těch svých 7-8 hodin zaslouženého snění. Jak už to tak ale ve světě rekordů bývá, najdou se vždy tací, kteří chtějí zkoušet něco nového a překonávat nejenom ty před sebou, ale i sami sebe. Proto vám dnes povíme o muži, který zůstal vzhůru neuvěřitelných 11 dní!

Již v roce 1986 se Robert McDonald odhodlal k tomu, že vydrží bez spánku tak dlouho, jak to jen půjde. To však ještě nikdo nevěděl, že to bude právě i on, kdo zůstane naprostým rekordmanem. Vydržel totiž neskutečných 453 hodin a 40 minut, což je asi 18 dní, 21 hodin a 40 minut

Náš novodobý rekordman se jmenuje Tony Wright. I když světový rekord nepokořil, vydržel bez spánku neuvěřitelných 266 hodin, což je asi 11 dní a tím se k výsledku z minulosti velmi přiblížil. Co však prožíval takovou dlouhou dobu bez vytouženého odpočinku?

Většina z nás by určitě čekala neskutečná muka, pocit vyčerpání a neschopnost smysluplně mluvit natož přemýšlet. Opak je však pravdou. Tony říká, že pokud dokážete vydržet dostatečně dlouho, ocitnete se v novém mentálním stavu sebe sama, které vás naprosto ohromí.

Tvrdí, že se cítil osvícený a je přesvědčen o tom, že se mu podařilo získat přístup k úplně nové části svého mozku. “Samozřejmě to není dobrý pocit… ale když znemožníte racionální mysli zůstat ve vedení, začnete nahlížet na druhou stranu mozku, na vaše druhé já,” popisuje.

I když nalezení svého druhého já zní poněkud lákavě, nesmíme zapomínat na to, že nedostatek spánku může způsobovat nejrůznější zdravotní rizika jako například oslabení imunitního systému, nestabilní chování, přibírání na váze nebo dokonce vysoký krevní tlak.

Rozhodně proto nezkoušejte žádný takový podobný rekord doma a raději si dopřejte klidný spánek.

Tématem jsem se inspirovali na ladbible.com

Reklama