in

Jsou toxičtí lidé kolem a nebo vy? Je na čase to poznat!

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, přemýšleli jste už někdy nad tím, proč se ve vašem okolí vyskytuje toxických lidí? A proč jste jen vy ti normální? Máme pro vás menší obrat. Zkusili jste se na to podívat i z toho druhého úhlu pohledu? Co když vy jste ti toxičtí? Hádáme, že něco takového si člověk jen těžko připustí, avšak máme tu pro vás 3 znaky, podle kterých to poznáte.

Dnešní článek bude o terapeutce Jamie Mahler. Bydlí Los Angeles v Kalifornii a pomáhá lidem uzdravit se a naučit se pěstovat zdravé vztahy. Sama se totiž dostala do situace, kdy si myslela, že je chyba v lidech okolo ní, ale přitom to byla právě ona, kdo byl tím toxickým jedincem. Nastoupila však na dráhu lékaře, použila své vlastní učení na sebe a stala se laskavějším člověkem.

Díky tomu si při pohledu do minulosti uvědomuje tři klíčové příznaky toxické osoby, na které by se měl člověk zaměřit a sám si říci, jestli se jej to týká či nikoli.

pixabay.com

Prvním postřehem je „pasivní agresivita“. Jamie si myslela, že pasivně agresivní komentáře v kruhu její rodiny vůči sobě navzájem jsou naprosto „normálním způsobem, jak lidé řeší své problémy“. Rozhodně tak tomu ale není. Naučila se, že: „přímý požadavek na uspokojení vašich potřeb je zdravější přístup“.

Druhým znakem je „neustálé ověřování od partnerů“. Tak toužila zvýšit svoji sebehodnotu, že vkládala „přehnaná očekávání“ na svého partnera a očekávala, že ji například pochválí nebo třeba utvrdí v tom, že je dokonalá, i když ona sama si to nemyslí. Samozřejmě to ale vždy nepomohlo a pak byla na partnera naštvaná. Neustálé ověřování totiž není to stejné, jako požádat o pomoc či podporu a upřímný názor. „Smyslem vztahu není využívat jeden druhého, ale oslavovat jeden druhého,” uvedla.

A třetím bodem je setrvávání v nenaplňujících přátelstvích. Uvědomila si, že mnoho jejích přátelství bylo jen o klábosení bez hranic, což vedlo k hádkám. Jamie tak tvrdí, že je důležité být upřímný sám k sobě a pokud jde o přátele, s nimiž ve skutečnosti není vztah tak růžový, je lepší takový vztah utnout a bez výčitek to ukončit.

Věříme, že každý člověk je jiný a proto se znaky toxicity rozhodně nedají nijak jednoznačně rozdělovat, ale když se nad těmito body zamyslíte, uznáte, že na nich něco pravdy bude. A co na to říkáte vy?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama