in

Jsou speciální! 10+ lidí a zvířat a zvláštnosti na jejich tělech.

reddit.com reddit.com
Reklama

Každý živočišný druh má určité tělesné znaky. Například u nás lidí jsou to dvě oči, dvě horní a dvě spodní končetiny, na každé pět prstů a tak dále… Jak však možná víte, občas se můžou objevit různé odchylky a člověk má již od narození více či méně prstů, je abnormálně vysoký, má netradiční schopnosti atd. Těch odlišností, se kterými se člověk nebo i jakýkoliv živočich může narodit, je až moc a i to, na co se nyní podíváme, je pouze hrstka z toho, nicméně to určitě stojí za zhlédnutí!

1. Můj pes je z části dalmatin.

Ale jen z opravdu malé části, cca 2%, protože černé tečky se objevují pouze na jeho uších. Nikde jinde je nemá, což je ostatně na fotce vidět.

2. Narodil jsem se bez malíčku.

Přesně o tomto jsme mluvili již v úvodu. Pokud se někdo narodí bez jednoho prstu, tak se většinou jedná o ty krajní, tedy palec nebo malíček.

3. Facepalmy na mých prstech.

Facepalm je populární smajlík, který většinou požíváme k vyjádření toho, že se nám něco nelíbí. Ani mému ukazováku a prostředníčku se zřejmě něco nelíbí.

4. Znaménko v mém oku.

“Mateřské znaménko” v oku, konkrétně na duhovce, je velmi netradiční, ale může se vyskytnout. V tomto případě se jedná o sektorální heterochromii, kdy je část duhovky zbarvená jinak, než zbytek.

5. Klouby naopak.

Schválně zkuste zavřít dlaň v pěst a podívejte se na svoje klouby. Uvidíte, že prostřední dva jsou vystouplé. V tomto případě je to však přesně naopak.

Reklama

6. Extra prst na každé ruce.

Moje dcera se narodila s jedním prstem navíc na obou rukách, celkem jich tedy má dvanáct. Jak byste tento šestý prst pojmenovali?

7. Dva srostlé prsty.

Můj šéf má prsteníček a malíček částečně srostlý touto blánou, navíc mu v této mezeře vyrostl nehet navíc.

8. Dvě díry v uchu.

Co je ovšem zvláštnější, že když jsem jako dítě plakala, tak z té horní díry vytékaly slzy. Postupem času tento jev vymizel, ale díra zůstala.

9. Mojí feně roste další prst.

Tentokrát se to nestalo již před narozením, ale v průběhu života. Je jí pět let a tento prst jí začal růst před třemi týdny.

10. Jedna řasa navíc.

Sice maličkost, ale i tak je to zajímavé, když roste na tomto místě. Mimochodem po odstřižení doroste zpátky.

11. Přesně v půlce.

Moje kotě má takto rozdělené nejenom chlupy na tlapce, ale i polštářky. Dva jsou béžové a dva černé, přesně podle barvy okolí.

12. Moje ruka vs. ruka mé sestry.

Ano, moje je výrazně větší, ale to není vše. Když se podíváte pozorně, tak uvidíte, že sestře chybí jeden kloub na každém prstu a má tedy jen dva místo obvyklých tří.

 

Je to zvláštní, jak si s námi genetika dokáže pohrát. Některé takové anomálie sice mohou být dědičné, některé však nikoliv a rodiče potomka vůbec nemusí tyto znaky mít, což znamená, že nějaká menší chyba se nejspíš stala při vývoji embrya.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama