in

Co to je? 12 záhadných věcí, na které se lidé museli zeptat na internetu!

reddit.com reddit.com
Reklama

Každý den používáme stovky různých předmětů. Ať už se jedná o mobilní telefon, zubní kartáček, příbory, propisku… takhle bychom to mohli vyjmenovávat celé hodiny. Když však přijdeme do styku s něčím novým, co jsme nikdy nepoužívali, většinou buď potřebujeme nějaký návod, a nebo ve složitějších případech nám musí někdo vysvětlit a ukázat, jak se daná věc používá a poté na nás i dohlížet při našich prvních pokusech. Dobrým příkladem je například automobil. Získání řidičského průkazu trvá pár týdnů až měsíců a v čistém času to jsou desítky hodin teorie i praxe. Automobily jsou však poměrně běžné a my se nyní podíváme na několik věcí, které už tak běžné nejsou a lidé, kterým se nějakým způsobem dostaly do ruky, se na jejich význam museli zeptat ostatních uživatelů na internetu! Zároveň si také můžete zkusit tipnout, k čemu to slouží ještě před tím, než si přečtete odpověď pod fotkami.

1. Tato pohovka má na boku výsuvný nástavec.

K tomuto nástavci patří ještě tácek sloužící převážně pro občerstvení, který má odpovídající výstupky pro díry. Díky tomu se sem může bezpečně položit i s věcmi bez toho, aniž by spadl.

2. Tuto fotografii jsem našel v dědečkově albu.

Je zde jakýsi podivný velký disk v centru San Diega. Byla to však jedna ze součástek teleskopu Hale, který se v té době stavěl nedaleko města.

3. Nalezeno ve Francii, je to celé z kovu.

Jedná se o speciální stojan na kola. Zadní část kola vč. sedátka je pod malou kovovou stříškou, aby zůstalo suché při případném dešti.

4. Nástroj se zvláštním kovovým nástavcem.

Jde o staré pero, které se namáčelo do inkoustu. V tomto případě se navíc dá pomocí kolečka upravovat šířka hlavice pro různou tloušťku nakreslených čar.

5. Zvláštní červený list, který vypadl z letadla.

Požární letadla používají prášek zpomalující hoření, který rozprašují nad požárem. Toto je nejspíš ztuhlý kus takového prášku, který z letadla vypadl omylem.

Reklama

6. Sada lan připevněná ke stěně.

Na těchto lanech se dají cvičit různé cviky, nejvíce však jógové cviky sloužící k protahování.

7. Malý plíšek na chodníku.

Jedná se o speciální čidlo deště a sněhu. Pokud začne pršet nebo sněžit, senzory na něm to zaznamenají a mohou tak zavřít okna s ním propojené.

8. Je to malé a velmi lehké.

Jedná se o kousek katalyzátoru, což je součástka, která se používá v automobilu a pomocí chemických reakcí přeměňuje škodlivé látky na méně škodlivé.

9. Tyč s různými nástavci.

Jde o rukojeť pro velkou pilu pro dva lidi. Na jednu stranu se čepel zasadí a na druhé straně se utáhne.

10. Proč má tato vidlička hroty různé šířky?

zde se vlastně nejedná o žádný speciální účel, ale o výrobní vadu. Kontrola kvality si toho nejspíš nevšimla a tak se tento vadný kus dostal ven z továrny. Svým způsobem je to však unikát.

11. Gumové spony, které se dají spojit.

Používají se při křížkovém vyšívání a slouží k tomu, aby nepřekážely přebytečné kusy látky.

12. Miniaturní dveře?

Je to ve skutečnosti jakási nástěnná verze rohožky, slouží pro oškrábání bláta a dalších nečistot z bot.

 

Jak jste si vedli při určování toho, co k čemu slouží? Věříme, že to nebylo vždy úplně jednoduché, hlavně proto, že se jedná o unikáte, kterých může být na celém světě jenom pár kusů, v některých případech možná jenom jeden jediný.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama