in

Alternativní ZPŮSOB života: Půlnoční BOUŘE, Jitřní ZÁŘE

instagram.com
Reklama

Minisérie Jitřní záře je inspirovaná reálným příběhem, který se stal v roce 2001. Tehdy se rodiče jedné narozené holčičky rozhodli, že ji pojmenují Půlnoční bouře, protože přišla na svět jedné srpnové noci za velké bouřky. Úřady však byly proti a holčička nakonec dostala jméno Eliška Gaia. Znáte její příběh? A jak se má dnes?

Tehdy malá Eliška plnila titulní stránky novin aniž by tušila proč. Rodiče se vymykali systému, chtěli žít po svém. Dcera se jim narodila doma, neměla rodný list, nebyla očkovaná, neměla ani lékaře. Úřadům se to nelíbilo a na čas rodičům dceru odebrali. Po čase jim ji vrátili a ona si mohla užívat dětství s rodiči.

Na dětství Eliška vzpomíná ráda. Líbilo se jí hraní s maminkou na louce, pletení věnečků, vaření u pece, běhání po pláži, koupání v moři, malování do písku. Od poloviny druhé třídy se vzdělávala doma, ale když pak postupně přibývali sourozenci, už nezbývalo tolik času. Přiznala, že ji pak už matka nestíhala vše naučit a ona chtěla studovat.

Jakmile Eliška povyrostla, sama ve 14 letech od rodičů odešla do Klokánku. Chtěla žít jako její vrstevníci a hlavně se vzdělávat, aby mohla mít vysněnou práci. Dnes už také vychovává dceru a od rodičů si příklad nevzala.

„Pro většinu známých jsem byla a dodnes jsem malá Bouřička. I maminka a tatínek mi říkali někdy Bouří, Bouře. Jindy mi ale maminka říkala Eli, Eliško, a táta měl pro mě přezdívku Aďa, zmínila Eliška Gaia v roce 2019 v rozhovoru pro denik.cz.

Dnes má Eliška přítele a již přes rok je také maminkou. Se sourozenci a matkou se čas od času stýká, s otcem je jejich vztah stále napjatý. Styl života svých rodičů neodsuzuje, ale sama nechce jít stejným směrem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

Právě tímto příběhem je inspirován seriál Jitřní záře, který postupně vychází na Voyo. Otevírá spoustu otázek. Jaký život je vlastně normální? Lze dnes žít mimo systém? 

Čerpali jsme z blesk.cz, extra.cz

Reklama